Czy niewiedza jest argumentem w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej?

Od prowadzących działalności gospodarcze  osób wymaga się przede wszystkim fachowej wiedzy związanej z wykonywanym zawodem posiadacza firmy. Doskonale jednak wiemy, jak akie kwestie wyglądają często w praktyce – nie każdy przedsiębiorca posiada odpowiednią wiedzę do kierowania przedsiębiorstwem, nie każdy ją poszerza,  a i tak zawsze ma nadzieję, że „jakoś to będzie”. Dodatkowym problemem staje się fakt, że nie każdy uważa obecność prawnika w firmie za konieczność.

Kancelaria prawna – bez niej jak bez ręki

Decydując się na założenie własnej działalności gospodarczej trzeba mieć świadomość, że konieczne jest doskonałe obeznanie z aktualnie obowiązującym prawem – nie ma później od tego żadnych uzasadnień ani taryfy ulgowej. Jeśli niekoniecznie dobrze orientujemy się w tych nie zawsze prostych sprawach, najlepszym i najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie w firmie odpowiedniej osoby, którą jest oczywiście mecenas prawa.

Kary dla nieuważnych

Jeśli zaniedbałeś kwestie odprowadzania podatków ze względu na braki w podstawowej wiedzy na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej, po fakcie nawet najlepszy pewny prawnik może nie dać rady odkręcić twojej sprawy tak, żebyś wyszedł z niej bez szwanku. Można liczyć jeszcze na przedawnienie sprawy, jeśli ta wypłynęła w odpowiednich urzędach po czasie, jednak w większości przypadków trzeba będzie mężnie stawić czoła konsekwencjom swoich decyzji, które były podejmowane bez konsultacji ze specjalistami.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*