Czy zawsze trzeba składać zeznania?

Nie zawsze wiemy, co może nam się przydarzyć, kiedy wychodzimy z domu. Czasem okazuje się, że policja, która nagle wpada do naszego wynajmowanego na spółkę z chłopakiem mieszkania przeszukuje je i znajduje na przykład narkotyki. Innym razem szef na przykład zgłasza, że zginęło mu z kasy sporo pieniędzy,  a nas wskazuje jako podejrzanego. Nasi bliscy, a czasem my jako właśnie takie najbliższe sprawcy osoby są wzywane na przesłuchanie w celu złożenia swoich zeznań. Osoby są najczęściej w szoku, dowiadując się o takich sytuacjach, co nie sprzyja rozwojowi wypadków.

Kancelaria adwokacka pomoże

W zasadzie policja, która przychodzi, aby zebrać zeznania, zawsze powinna powiadomić o przysługującym prawie odmowy zeznań, jakie mają najbliższe osoby tych oskarżonych czy wskazanych jako winne zajścia. W takich sytuacjach adwokat najczęściej powiadamia, co w danej sytuacji należy robić, a jakich wydarzeń unikać. Samodzielne składanie zeznań, najczęściej również bez ustalenia niezbędnych faktów oraz bez odpowiedniego przygotowania nie zawsze kończy się kolorowo dla oskarżonego.

Szukaj pomocy najlepszych

Jeśli taka sytuacja niestety już się przytrafi,  koniecznie skorzystaj z pomocy tych najlepszych. Każda kancelaria adwokacka posiada dzisiaj swoje strony internetowe, dlatego bez trudu znajdziesz tą, która zajmuje się dokładnie takimi właśnie sprawami. Jeśli z kolei nie wiesz, która z nich jest najlepsza, najczęściej wystarczy zwyczajnie sprawdzić opinie innych korzystających.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*