Rozwód, który nigdy nie jest łatwy

Pobierając się z naszymi partnerami zawsze zakładamy, że zawiązany i przypieczętowany mocą prawna związek będzie trwał na wieku wieków. Rzeczywistość jednak zawsze jest zupełnie inna od naszych oczekiwań i nie zawsze wychodzi tak, jak powinno – czy to ze względu na różnice charakteru i ich niezgodność czy czasem ze względu na bardzo różne kwestie. Kancelaria adwokacka w zasadzie każda zajmuje się sprawami rozwodowymi – jest na nie aż tak duży popyt.

Rozwód a majątek

Wraz z  podjęciem decyzji o rozwodzie pojawia się zwykle wiele pytań oraz wątpliwości, jakich zwykle dotychczas nie mieliśmy. Niektórzy zastanawiają się na przykład, czy otrzymanie rozwodu obliguje jedną ze stron do usunięcia drugiej z mieszkania, jeśli to nie należy do niego. Mało kto w takich chwilach pamięta, że wszystkie przedmioty oraz cały majątek, jaki należy do danej osoby przed ślubem, pozostaje jej prywatną własnością. Znaczenie może mieć jedynie trudna sytuacja materialna, jednak nawet w takich przypadkach prędzej przydzielany jest lokal socjalny z urzędu gminy niż możliwość pozostania w nie swojej własności.

Jak można zawalczyć o swoje prawa podczas rozwodu?

Mało które małżeństwa rozchodzą się dzisiaj w zgodzie, bez orzekania o winie jednej bądź drugiej strony. Jeśli chcesz faktycznie dochodzić swoich praw przed sądem, potrzebny ci będzie dobry adwokat, który będzie cię godnie reprezentował przed sądem podczas odbywających się rozpraw rozwodowych. Jeśli nie wiesz, na jakiego się zdecydować, zawsze przydatna okazuje się wyszukiwarka prawników.

2 Komentarze

  1. Nie wiem tylko, dlaczego ludzie akurat po ślubie stwierdzają, że nie chcą być ze sobą, jakby nie mogli tego odkryć wcześniej, jeszcze przed ślubem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*