Znęcanie się nad zwierzętami – czy można z tym coś zrobić?

Los naszym małych braci w wielu przypadkach zależy głównie od nas – szczególnie, jeśli w grę wchodzi traktowanie i opieka nad psami czy kotami. Te są od nas całkowicie uzależnione, a często również zniewolone ze względu na warunki, w jakich mieszkają. Warto jednak pamiętać, że znęcanie się nad zwierzętami to nie tylko głodzenie psa czy trzymanie go w nieocieplanej budzie na krótkim łańcuchu, ale także znęcanie się nad zwierzętami hodowlanymi, takimi jak krowy, owce czy świnie. Każde z nich potrzebuje odpowiedniego traktowania.

Dowody przeciwko właścicielowi

Każdy pewny prawnik podpowie, że w  takich chwilach najważniejsze są dowody. Przedtem jednak zawsze warto o takich zdarzeniach zaalarmować odpowiednie władze, szczególnie te związane z opieką nad zwierzętami. Służby tego typu mają obowiązek sprawdzać prawdziwość każdego wezwania, mają również możliwości, jakich nie mają zwykli obywatele. Radcy zwykle wspominają, że zaczęcie sprawy właśnie w tym punkcie ma zawsze największe szanse na powodzenie.

Działanie na własną rękę

Kancelaria radcowska zwykle przypomina, że działania stricte na własną rękę wcale nie są tymi najlepszymi, nawet jeśli mamy najszczersze chęci. Inaczej jest w chwili, kiedy mamy niezbite dowody na popełnienie przestępstwa przez właściciela danego zwierzęcia. Na mocy wyroku sądowego zwierzęta są takim ludziom odbierane, zaś sam właściciel często jest ukarany grzywną. Niestety efektem jest również często to, że zwierzęta trafiają do schronisk.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*