Porady prawnika online – jak to wygląda?

Dzisiaj świat bez internetu raczej by nie istniał. Korzystamy z najnowszych technologii by po pierwsze oszczędzać czas, pieniądze ale i stało się to wygodne – można zrobić zakupy, zamówić usługę, wakacje czy przyjęcie nie wychodząc z domu, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dnia czy często i nocy. Jeśli mamy zaufane miejsca w sieci, bez obaw można na odległość załatwiać także poważne sprawy. Czy porady prawne maja taki sam przebieg jak w realu? Czy warto z nich korzystać?

Z pomocy prawnika korzystamy częściej niż jeszcze kilka lat temu. Porady te dotyczą wielu sfer życia i prywatnego i zawodowego. Jeśli sprawa jest skomplikowana zalecana jest osobista wizyta w kancelarii, jednak przy mniej ważnych kwestiach można spokojnie skorzystać z porady online. Jak w wielu, tak i w tej branży, w sieci znaleźć można i oszustów. Dlatego na początku warto sprawdzić, jaka renomę ma kancelaria z której porady chcemy skorzystać, czy istnieje i jakimi sprawami się zajmuje.

Jakie zalety mają porady prawne online ?

Zalety związane są z tym, że usługa wykonywana jest zdalnie, dzięki temu jest ta pomoc szybsza i bardziej dostępna przez niemal cała dobę (nie liczmy jednak na odpowiedź prawnika w nocy), ale nie do końca tańsza. Osoby bardzo zajęte, nastawione na mobilność i zdalny kontakt cenią takie rozwiązania.  Warto zaznaczyć, że nie w każdej sprawie będzie możliwe opisanie problemu, przedstawienie dokumentów i uzyskanie pełnej pomocy. Często wymagana jest osobista wizyta i bezpośredni kontakt  z prawnikiem. Jednak w błahych sprawach to rozwiązanie zyska zapewne jeszcze większą popularność.

2 Komentarze

  1. Zabiegani, zwykle młodzi ludzie korzystają z wszystkich możliwych ułatwień, w tym i porad online. Zwykle w kontakcie z prawnikami są przedsiębiorcy, oni musza być na bieżąco. Dla nich to chyba jest mega dobre rozwiązanie.

  2. Przy trudnych sprawach kontakt online raczej nie, zresztą napisane jest tu o tym, ale choćby ustalanie pewnych kwestii jest chyba możliwe, nawet gdy już ta kancelaria prowadzi naszą sprawę? To oszczędność czasu i dla jednych, i dla drugich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*