Jak poznać stalkera?

Głównie popularne osoby wiedzą, jak niebezpieczna potrafi być sława. Mowa tu przede wszystkim o prześladowaniu, które może być naprawdę niebezpieczne. Jednakże dziś problem stalkingu dotyka także innych osób, które nigdy nie pojawiały się na okładkach gazet. Czy da się rozpoznać stalkera zanim posunie się do bezpośredniego ataku na zdrowie prześladowanego? Co grozi za stalking? Przeczytajcie!

 

Nie tylko agresja

 

Stalker to słowo, które obecnie na dobre wpisało się w słownik. Oznacza osobę, która nęka i prześladuje swoją ofiarę. Zaczyna się niewinnie. Mogą to być przekazywane prezenty, wysyłane smsy i telefony o nieodpowiednich porach. Z czasem stalker może stać się bardziej bezpośredni, wysyłane wiadomości przerodzą się w e-maile, a te w nieustające telefony. Może także dojść do niebezpiecznych sytuacji, gdy stalker postanowi atakować ofiarę lub jej bliskich, a nawet stosować groźby karalne. Wszystkie działania prześladowcy powinny być więc zgłaszane do policji, zanim przerodzą się w coś poważniejszego.

 

Łamanie prawa

 

Groźba karalna, a także przemoc fizyczna to szczególnie niebezpieczne działania stalkera. Za ich popełnienie sprawcy grożą odrębne zarzuty, dlatego nie należy się wahać przed zgłaszaniem ich na policję. Jednakże prześladowca może zostać ukarany za swoje działanie nawet za mniej agresywne zachowanie, które wymieniliśmy w artykule. Najważniejszym jest, by sprawca został zatrzymany i odpowiedział za swoje zachowanie zanim Tobie lub Twoim bliskim stanie się krzywda.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*