Dostałem wypowiedzenie… co dalej?

Dostałem wypowiedzenie… co dalej?

Zatrudnienie w różnych zakładach praca przebiega w odmienny sposób. Jedni chwalą sobie współpracę z pracodawcami, podczas gdy inni narzekają na ich nieuczciwość.

To szczególnie tych drugich należy się wystrzegać. Czasem ciężko jest się jednak zorientować o charakterze pracodawcy, gdyż jego prawdziwa natura ukazuje się w trakcie zatrudnienia lub… po jego zakończeniu. To, czy otrzymane przez Ciebie wypowiedzenie umowy o pracę jest zgodne z przepisami zależy od wielu czynników. Jakich?

Sprawdzaj, co podpisujesz

Przede wszystkim wzór wypowiedzenia umowy o pracę to podstawowy element, jaki powinni znać pracownicy. Dzięki temu można łatwo zweryfikować uczciwość pracodawcy. Osoba zatrudniona na czas nieokreślony na swoim wypowiedzeniu umowy o pracę znaleźć powinna przede wszystkim przyczynę wypowiedzenia. Musi ona być prawdziwa, zrozumiała oraz konkretna. Oznacza to, że jeśli na dokumencie, który pracodawca każe podpisać nie ma tego elementu na pewno nie stanowi on podstawy do wypowiedzenia umowy o pracę. Warto więc dokładnie czytać dokumenty, które daje się nam do podpisania.

Kwestia czasu pracy

Jeśli pracodawca wręczył Ci wypowiedzenie i spełnia ono wszelkie kryteria związane z jego odpowiednią budową to do określenia pozostaje jeszcze kilka kwestii. Jedną z nich jest czas wypowiedzenia. Warto wiedzieć, że zależy on od stażu pracy w danym zakładzie, a do niego z kolei wliczają się wszystkie umowy, które zawarte były między pracownikiem, a danym pracodawcą- niezależnie od ich formy.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*